Kuchnia

Zachęcając Przedszkolaków do urozmaicenia posiłku w surówki i sałatki przeprowadzamy z nimi zajęcia w trakcie, których uświadamiają one sobie, jak ważne dla zdrowia jest uzupełnianie diety w warzywa i owoce.

Zbilansowane i zdrowe posiłki są gwarantem prawidłowego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Nasza kuchnia zapewnia dzieciom domowe, pełne witamin i składników odżywczych dania, które dają siłę do zabawy i aktywnego odkrywania świata przez najmłodszych odkrywców.

Dzięki spełnieniu restrykcji higienicznych i sanitarnych zapewniamy najwyższe standardy, które są zalecane przy żywieniu tak wymagających konsumentów. W tym celu wykorzystujemy najlepsze technologie kulinarne, m.in. przygotowujemy posiłki w piecu konwekcyjnym, ograniczając tym samym ilość niezdrowych tłuszczy w diecie dziecka. W przedszkolnej kuchni pracują dwie doświadczone panie kucharki, które codziennie gotują z pasją, miłością i dużym zaangażowaniem. Propagujemy zdrowe żywienie dzieci, dlatego też jadłospisy układane są w taki sposób, aby zawierały zróżnicowane potrawy, pełne warzyw i owoców będących niezwykle cennym źródłem witamin. Poza serwowaniem pysznych dań na stołówce, zachęcamy dzieci do smakowania nowych potraw, układania własnych kompozycji smakowych, odkrywania nowości i twórczej zabawy w gotowanie.

Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby kuchnia przedszkolna przypominała wyśmienitą kuchnię domową. Tak więc różnorodne wypieki wykonane są własnoręcznie przez nasze Panie kucharki i dzięki temu tak bardzo smakują wszystkim przedszkolakom! Przedszkole nie korzystało nigdy z cateringu. W ciągu dnia zapewniamy dziecku cztery zbilansowane posiłki: śniadanie, zupa połączona z deserem, obiad oraz podwieczorek.

Wszystkie potrawy przygotowywane są z wysokojakościowych składników, bez użycia produktów wysoko przetworzonych. Z diety najmłodszych wykluczyliśmy niemal całkowicie cukier, słodycze, a także słodkie napoje.

Sądzimy, iż wszelkie nawyki żywieniowe można już z powodzeniem kształtować od najmłodszych lat. Zdrowa kuchnia może być smaczna i kolorowa!

 

 

 

TRANSLATE