Ogłoszenie o Funkcjonowaniu placówki

Prosimy o zapoznanie się z postem burmistrza Łukasz Zbroszczyk w sprawie funkcjonowania placówek przedszkolnych w naszej gminie.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

W związku z przekazaniem w ręce władz samorządowych ostatecznej decyzji o wznowieniu funkcjonowania przedszkoli, działając w oparciu o stanowisko Ministra Edukacji Narodowej wyrażone komunikatem z dnia 29.04.2020r., rozporządzenia MEN z dnia 29.04.2020r. Dz. U. poz. 780 i poz. 781 oraz wytyczne opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia, informuję, że przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kąty Wrocławskie pozostają zamknięte do odwołania.
Biorąc pod uwagę brak przepisów wykonawczych wprowadzających szczegółowe regulacje, jak bezpiecznie zorganizować pracę przedszkoli oraz fakt, że województwo dolnośląskie plasuje się w czołówce rejonów o najwyższym wskaźniku osób zarażonych COVID19, na chwilę obecną otwarcie placówek stanowiłoby zagrożenie dla zdrowia dzieci i pracowników poszczególnych placówek.
Jednocześnie chciałbym Państwa zapewnić, że placówki zostaną otwarte najszybciej jak to będzie możliwe, z zachowaniem wszelkich wymogów formalno – prawnych oraz sanitarnych.
Poinformuję Państwa o decyzji z odpowiednim wyprzedzeniem.
Liczę na Państwa zrozumienie i współpracę z placówkami.

Z wyrazami szacunku,
Burmistrz Miasta i Gminy
Kąty Wrocławskie
Łukasz Zbroszczyk

Udostępnij:

Pozostaw komentarz

TRANSLATE